Umjetnička škola Luke Sorkočevića Dubrovnik

« Veljača 2020 »

Koncert Orkestra UŠLS - završno obilježavanje 90 godina škole
Autor: Marina Kljunak Čuikin, 12. 2. 2020.

Sinoć je u Koncertnoj dvorani škole održan koncert Orkestra srednje škole kao završnica obilježavanja 90. obljetnice postojanja Muzičke  škole. Obilježavanje obljetnice počelo je lani 7.veljače 2019. koncertom u crkvi Male braće s djelima i praizvedbama  dubrovačkih kompozitora uglavnom bivših učenika, na što smo iznimno ponosni.

Proteklih 12 mjeseci 2019. godine u kojoj se slavilo 90 godina, bila je prepuna raznih događanja, nastupa u školi i izvan nje, u Gradu i šire. Brojni izvođači, sadašnji i bivši učenici, sadašnji i bivši profesori kao i umjetnici različitih profila   raznolikim su repertoarom pridonijeli obilježavanju ove važne obljetnice.

Koncert sinoć, upriličen je dan prije odlaska u Omiš u Muzičku školu Lovro pl. Matačić, gdje će naš orkestar održati samostalni ali i zajednički koncert s profesorima škole iz Omiša. Program u kojem su obuhvaćeni  smišljeni stilovi od baroka do današnjih dana uključujući i modernu i filmsku glazbu privukao je brojnu publiku. Dvorana je bila popunjena do posljednjeg mjesta, a tome su doprinijeli i učenici Privatne gimnazije u pratnji naše i njihove profesorice Sanje Dražić.  Čestitamo Orkestru, mentoru prof. Slobodanu Begiću, kao i svima koji su s nama slavili ovu važnu obljetnicu.

Kako je bilo na koncertu pogledajte u FOTO-galeriji.(foto: Božo Radić)