Barbara Ćorak i Nina Zvone - koncert u Moskvi
Autor: Marina Kljunak Čuikin, 27. 11. 2018.

Barbara Ćorak i Nina Zvone i njihove profesorice mentorice Đive Kušelj i Ana Zanini Mozara boravile su od četvrtka, 22.11.18. do ponedjeljka, 26.11.18. u Moskvi kako bi sudjelovale u međunarodnom projektu. Ovaj izuzetno važan događaj za život i daljnje školovanje naših učenica inicirao je ruski glazbenik violinist Anvar Turdeyev, koji je nastup u Moskvi i dogovorio. Inače Turdeyev svira violinu u Dubrovačkom simfonijskom orkestru.

U nedjelju, 25. studenoga 2018., u Komornoj dvorani Međunarodne glazbene kuće u Moskvi, (International house of Music), nastupila je Barbara Ćorak - flautistica, učenica 4.razreda srednje i Nina Zvone - violoncellistica, učenica 3.razreda srednje škole na koncertu u okviru  međunarodnog projekta pod nazivom "Koncert za djecu s orkestrom". Ovo je tradicionalni projekt Moskovske glazbene škole Gnessin, koji je pokrenuo ugledni umjetnik Ruske Federacije Andrei P. Podgorny.

Barbara je odsvirala Koncert za flautu i orkestar u G-duru, 1.stavak J.J. Quantza, a Nina Koncert za violoncello u e-molu, 1.stavak, E. Elgara.

Projekt se uspješno razvija te je ove sezone stekao međunarodnu važnost. Tijekom koncerta  izvedena su djela Marcella, Dimitreska, Smetane, Mozarta, Montija, Prokofieva, Elgara, Quantza i drugih. U pratnji komornog orkestra su pod vodstvom dirigenta Filipa Kruttlija (Švicarska) nastupili učenici Moskovske glazbene škole Gnessin,  kao i glazbenih škola iz Sant Imiera (Švicarska) i Dubrovnika (Hrvatska).

Mlade glazbenice su, prema riječima prof. Kušelj, na najbolji mogući način - odličnom interpretacijom predstavile sebe, svoju školu i svoj Grad.

Čestitamo od srca našim curama i njihovim mentoricama Đivi Kušelj, prof. mentor i Ani Zanini Mozara, prof.mentor i želimo im uspjeh u daljnjem radu.

(Prijevod dijela plakata i programa s ruskog jezika Lidija Begić.)

Bravo, bravo!! smiley

Fotografije (Kušelj, Zanini Mozara) iz Moskve možete pogledati u FOTO-galeriji