Koncert učenika s Dubrovačkim simfonijskim orkestrom
Autor: DŽIVO BRČIĆ, 9. 3. 2012.

Tradicionalni koncert Dubrovačkog simfonijskog orkestra s učenicima Umjetničke škole Luke Sorkočevića održan je 8. ožujka u Slanici pod palicom Ildousa Galioullinea. Odjel za solo pjevanje predstavile su tri učenice nastavnice Dubravke Hilje: Laura Hladilo, učenica 1. r SGŠ-a koja je izvela ariju Ombra mai fu iz Händelove opere «Xerxes», Kristina Svalina, učenica 2. r SGŠ-a s arijom Zerline, Vedrai, carino, iz Mozartove «Don Giovanni» te Nikolina Dominković, učenica 4.r. SGŠ koja je izvela recitativ i romancu Jelene iz opere «Nikola Šubić Zrinski» I. Zajca. Instrumentalisti su, kao i obično, izveli najčešće po jedan stavak nekog koncerta. Katarina Baule, učenica 5. r OGŠ - a ( nast. Dora Kamber) izvela je Danclov Premier solo, violinist Jakov Sekula, također učenik 5.r. OGŠ ( nast. Slobodan Begić ) Proljeće iz «Četiri godišnja doba» A.Vivaldija, violončelistica Martina Vuletić, učenica 1. r SGŠ-a ( nast.Vanda Đanić) treći stavak, Allegro, Bachovog Koncerta za violončelo i gudače u c-molu, flautistica Josipa Vuković, učenica 2. r SGŠ-a ( nast. Jakov Kakarigi) prvi stavak, Allegro, Koncerta za flautu i orkestar u G-duru F.Deviennea, violinistica Patricia Ćorak, učenica 5. r OGŠ-a ( nast. Anis Končić ) prvi stavak, Allegro molto e con brio, Koncerta za violinu i orkestar u C-duru D.Kabalevskog, violončelistica Jelena Batinić, učenica 2. r SGŠ-a ( nast. Vanda Đanić ) četvrti stavak, Allegro, Elgarovog Koncerta za violončelo i orkestar u e-molu, trubač Roko Radovan, učenik 4. r SGŠ-a ( nast. Ivan Kušelj ) drugi stavak, Meno mosso, Koncerta za trubu i orkestar u F-duru A. Arutuniana, te na kraju violinistica Ivana Čuljak, učenica 3. r SGŠ-a ( nast. Anis Končić ), prvi stavak, Allegro molto appassionato, Mendelssohnovog Koncerta za violinu i orkestar u e-molu.

Čestitamo i solistima i njihovim pedagozima!