Završna izložba učenica slikarskog odjela
Autor: Marina Kljunak Čuikin, 28. 5. 2021.

Sinoć je u prostorima UŠLS na Kampusu Sveučilišta Dubrovnik otvorena izložba završnih radova maturantica smjera slikarski dizajner. Učenice završavaju svoje srednjoškolsko obrazovanje u klasi mentora Davora Lucianovića, prof. mentor. Prof. Lucianović se obratio učenicama, njihovim  roditeljima i gostima rekavši kako je ova generacija maturantica provela gotovo polovicu srednjoškolskog obrazovanja u donedavno nezamislivim uvjetima globalne pandemije. Ravnatelj Slobodan Begić naglasio je da ove učenice "krasi epitet jedne dobre generacije".

Mentor Lucianović je pohvalio učenice rekavši da imaju osjećaj za kolorizam, voluminoznost i modulaciju. Osvrnuo se na svaki od radova i prokomentirao: "Anamarija Milinić uvodi nas tako u fantazmagorični svijet svojih snova. Gabriela Tutek Primorac dočarava nam začarani prostor sunčeve i mjesečeve svjetlosti. Mirela Sefer isprepliće autoportret s likom lava kao simbolom životne snage. Lara Gavrić baveći se svojim likom iz prikaza relacije s okolinom. Lorena Madeško izražava emocionalna stanja izazvana nametanjem arhaičnih društvenih normi. Marta Vitković daje svoje viđenje Raskoljnikova iz romana "Zločin i kazna", u figurama razdvojenim u lik i njegovu pobunjenu sjenu. Mara Šabadin kreće od prikaza svog psa transponiranog kroz različito obojane četverokute do gotovo apstraktne forme".

"Njihova izlaganja imaju dodatnu vrijednost zbog izazovnih vremena u kojima privode kraju svoje srednjoškolsko umjetničko obrazovanje", zaključio je prof. Lucianović.

Umjesto potpisa učenica autorica, ispod svakog rada nalazi se mali portret svake od njih, rad njihovg mentora kao poklon za uspomenu na srednjoškolsko obrazovanje.

Čestitamo maturanticama i mentoru!

Želimo im puno uspjeha u njihovim budućim životnim izborima.

Radove učenica možete pogledati u FOTO-galeriji.