Posjet učenika Srednje škole Glina
Autor: Marina Kljunak Čuikin, 27. 9. 2021.

Školske godine 2020./21. u našoj  školi skupljali smo novčane priloge za pomoć stradalima u potresu, točnije učenicima Srednje škole Glina. Od 23. do 26. rujna realizirali smo posjet 17 učenika, 2 profesorice i ravnateljice uz pomoć ustanova, javnih i privatnih tvrtki našega Grada. Hvala svim djelatnicima, roditeljima i učenicima UŠLS koji su sudjelovanjem u ovoj akciji omogućili ostvarenje ove lijepe priče.

U nastavku pročitajte fb objavu ravnateljice Marije Margušić-Novosel:

☀️☀️☀️☀️POSJET DUBROVNIKU☀️☀️☀️☀️
"Ni za sva blaga ne prodaje se sloboda"
Članovi školskog volontetskog kluba "Manus Aperta" s voditeljicom Jasminom Sukalić u vremenu od 23. do 26. rujna boravili su u Dubrovniku. Dio njih, s učiteljicom Dianom Cestarić sudjeluje i u projektu Umirovljenici, aktivan dio zajednice, unutar kojeg putem aktivnosti međugeneracijske suradnje svakog tjedna provode radionice s korisnicima Doma za starije osobe Glina. Posjet Dubrovniku i četiri prekrasna dana ostvareni su inicijativom mnogih. Pa ovim putem veliko, veliko hvala:
☀️Umjetničkoj školi Luke Sorkočevića, ravnatelju Slobodanu Begiću, Marini Kljunak Čuikin, struč.surad. knjiž., djelatnicima, roditeljima i učenicima škole na ovoj prekrasnoj inicijativi
☀️ Studentskom domu Dubrovnik na prehrani i smještaju
☀️ Prometnom poduzeću Libertas na gradskom prijevozu i Sportskim objektima Dubrovnik na besplatnom parkingu
☀️Žičari Dubrovnik na prijevozu do Srđa
☀️ Tvrđavi Imperijal i Muzeju Domovinskoga rata te Franjevačkom samostanu male Braće te Kneževom dvoru na ulaznicama
☀️ Rezervatu Lokrum te Jadroliniji Rijeka agenciji Dubrovnik na prijevozu na otoke Lokrum i Lopud
☀️ Restoranu Dubrovnik i vlasniku Ivi Glumcu na ručku na otoku Lopudu
☀️ Društvu prijatelja dubrovačkih starina na razgledu Dubrovačkih zidina
☀️ FA Linđo na upriličenju bunjevačkih plesova. Posebna hvala ☀️ učenicima i učenicama☀️ škole koji su bili s nama te kolegici knjižničarki ☀️Marini Kljunak Čuikin ☀️što nam je u ova četiri dana bila u svakom trenutku na raspolaganju i kao naš vodič i kao prijatelj. Hvala joj na poticajnim riječima podrške i ohrabrenja. Hvala i svim Dubrovčanima s kojima smo se ovih dana susretali i koji su nam prilazili pružajući nam podršku. I na koncu, posebna hvala našem osnivaču
☀️Sisačko - moslavačkoj županiji koja je u svim našim aktivnostima uz nas i koja nam je i ovog puta omogućila udoban i komforan prijevoz bez kojeg ne bismo stigli do gotovo krajnjeg juga Hrvatske.
Bila su ovo četiri nezaboravna dana ispunjena cjelodnevnim aktivnostima, učenjem o mnogim pojedinostima i značenju Dubrovnika te odmorom kojeg su ovi učenici zaslužili.
A njima sedamnaestero hvala što ni u jednom trenutku nisu prekršili dogovoreno i što su bili uzornog ponašanja. Pred nama su mnoge aktivnosti školskog volontetskog kluba i mnoge dogovorene školske i izvanškolskih suradnje. Vjerujem da će njihov angažman u projektima, i u školi i u budućnosti, donijeti mnoga lijepa putovanja i nova prijateljstva. Hvala vam svima.
ravnateljica Marija Margušić-Novosel

Fotografije srednjoškolaca Gline možete pogledati u FOTO-galeriji.