Učenici slikarsko-dizajnerskog odjela Umjetničke škole Luke Sorkočevića Dubrovnik pronašli nove motive na Jugovom bazenu
Autor: DŽIVO BRČIĆ, 9. 2. 2014.

Učenici slikarsko-dizajnerskog odjela Umjetničke škole Luke Sorkočevića pod vodstvom profesora Davora Lucianovića posjetili su trening momčadi Juga kako bi u radu vaterpolista Juga pronašli inspiraciju za svoj umjetnički rad u sklopu školovanja.

Kako je rekao prof. Lucianović, ovo je neki novi put i tko zna gdje će ih odvesti.

Najprije upoznavanje s bazenom, vodom i svime što voda kao medij može pružiti u umjetničkom radu. Potom su u bazen skočili i naši vaterpolisti. Učenici srednje Umjetničke škole Luke Sorkočevića slikarsko-dizajnerskog smjera pod budnim su okom profesora tražili moguće motive za njihov rad. Iako nije bilo planirano, trener Veselin Đuho je zbog mladih umjetnika s igračima radio i malo tehnike, kako bi ovi imali mogućnost dodatne inspiracije s loptom u ruci.

Uslijedilo je i poziranje… ali nećemo vam sve otkriti na početku. Umjetnost je putovanje, a ovom suradnjom Juga i Srednje Umjetničke škole Luke Sorkočevića slikarsko dizajnerski smjer to je putovanje tek započelo.

Zapravo se radi o skupljanju ideja i traženju inspiracije u pokretu vaterpolista. Teren, voda, igrači, lopta… sve to može biti inspiracija. Jutros smo skupljali informacije kako bismo na temelju prikupljenih podataka razvili ideju. Tko zna gdje će nas ovo odvesti. Suradnja je uspostavljenja i sada treba pustiti ideju da se razvija – kazao nam je profesor Lucianović, čiji su učenici cijelo jutro ostali na bazenu. Pogledali su i na svoj način zabilježili i utakmicu mlađih kadeta Juga i Cavtata.

cheekycheekycheeky