Bodovni prag
Autor: Maro Krile, 15. 6. 2010.

Sukladno Vašem traženju u svezi upisa učenika u I.razred srednje škole u školskoj 2010. / 2011. godini, dostavljamo Vam slijedeće podatke:

1. Za učenike koji upisuju glazbeni dio obrazovanja – smjer GLAZBENIK, NEMA BODOVNOG PRAGA, već je temelj samo prijemni ispit iz stručnih glazbenih predmeta (Solfeggio, instrument).

Za učenike koji upisuju stručni dio obrazovanja, učenici likovne umjetnosti smjer SLIKARSKI DIZAJNER, postoji bodovni prag , a uvjeti su slijedeći:

Uvjet za upis dokazana sposobnost likovnog izražavanja i likovni senzibilitet, koji se provjerava zadaćama iz: A) crtanje olovkom ili ugljenom B) slikanje (tempera, gvaš ili akvarel).
    Učenici koji nisu zadovoljili na provjeri likovnih sposobnosti (odnosno nisu stekli najmanje 35 od mogućih 60 bodova) isključuju se iz daljnjeg razredbenog postupka.
    Učenicikoji iz općeg uspjeha i ocjene iz hrvatskog jezika, kemije i likovnog odgoja u VII. i VIII.razredu osnovne škole ne skupe najmanje 30 bodova, u pravilu se ne mogu upisati osim kad je riječ o iznimnoj darovitosti. Konačna ljestvica poretka kandidata dobiva se zbrajanjem bodova dobivenih na provjeri likovnih sposobnosti, općeg uspjeha i uspjeha iz triju predmeta.
    Ako dva ili više kandidata imaju isti ukupan broj bodova, prednost za upis ima onaj kandidat koji ima više bodova iz provjere likovnih sposobnosti.

...

Za učenike koji upisuju I.RAZRED SREDNJE PRIPREMNE GLAZBENE ŠKOLE, uvjeti su slijedeći:

Učenici koji nisu pohađali osnovnu glazbenu školu upisuju prvi pripremni razred srednje glazbene škole, nakon prijemne audicije s ispitom sluha, glazbene memorije i ritma. U pravilu, takav upis moguć je za zanimanje: oboist, klarinetist, tubist, kornist, trubljač, fagotist, trombonist, saksofonist, violoncellist, kontrabasist, udaraljkaš, glazbenik pjevač i glazbenik teoretičar.

2. Strani jezici koji se uče u školi su:

ENGLESKI JEZIK, za sve učenike od I. do IV.srednje, te drugi strani strani jezik talijanski, francuski ili njemački jezik.

U I. razredu srednje pripremne glazbene škole, za zanimanje GLAZBENIK PJEVAČ, obvezan je predmet TALIJANSKI JEZIK - kao strani jezik.

3. Peti relevantni predmet – nemamo.

4. Posebni uvjeti:

SVI kandidati koji žele pristupiti prijemnom ispitu za upis u prve razrede smjer: SOLO PJEVAČ, moraju kod popunjavanja prijavnice za upis i polaganje prijemnog ispita donijeti LIJEČNIČKU POTVRDU o zdravstvenom stanju otorinolaringoloških organa.

5. Suglasni smo da se natječaj za upis učenika u našu školu za školsku godinu 2010. / 2011. objavi u sklopu zajedničkog natječaja u dnevnom tisku.

Priloženi dokumenti:
Bodovni_prag.doc (234.50 KB)