Župan Dobroslavić dodijelio nagrade prvacima u znanju
Autor: DŽIVO BRČIĆ, 10. 6. 2015.

Kao i svake godine Dubrovačko-neretvanska županija svjesna uloge obrazovanja u razvoju društva želi nagraditi džavne prvake u natjecanjima iz znanja, pa je tako i ove godine župan Dobroslavić čestitao i uručio poklone svim učenicima koji su osvojili jedno od prva tri mjesta na državnim natjecanjima kao i njihovim mentorima koji su uvelike pridonijeli uspjehu svojih učenika.

Ovom prigodom župan Dobroslavić naglasio je kako je znanje ključ uspjeha te da ove nagrade trebaju biti poticaj svima da radom na svojim talentima dođu do ovakvog uspjeha, a Dubrovačko-neretvanska županija će uvijek pronaći način da taj uspjeh i nagradi.

Natjecanja i smotre  iz znanja  po pojedinim predmetima i razredima  u Republici Hrvatskoj  održavaju se na tri razine, počinju sa školskim, zatim županijskim, a učenici koji ostvare najbolje rezultate pozivaju se na državna natjecanja i smotre. Na školskoj razini natjecanja i smotri svake godine sudjeluje preko 100 000 učenika osnovnih i srednjih  škola. Na županijskim razininama 30 000 učenika, a plasman na državna natjecanja i smotre ostvari  gotovo 8 000 učenika osnovnih i srednjih škola.

Iz Dubrovačko-neretvanske županije ukupno 93 učenika su osvojila prva tri mjesta na državnim natjecanjima iz znanja i to 10 prvih mjesta, 46 drugih te 37 trećih mjesta.

Državni prvaci na smotrama i natjecanjima iz znanja:

Antonio Mustahinić – Kemija, 8. razred OŠ Ivana Gundulića iz Dubrovnika, mentorica   Vedrana Bebić, Josipa Bebić – Likovne vizualne umjetnosti i dizajn, 8. razred OŠ Don Mihovila   Pavlinovića iz Metkovića, mentorica Dubravka Šešelj,Marija Dodig- Hrvatski jezik, 3. razred Gimnazije Metković iz Metkovića, mentorica Lidija Puljan, Laura Hladilo – Solo pjevanje, 4. razred Umjetničke škole Luke Sorkočevića Dubrovnik, mentorica Dubravka Hilje, Paula Jadrušić, Ana Njirić – Glasovirska dua, 6. razred osnovne glazbene škole Umjetničke škole Luke Sorkočevića Dubrovnik, mentorica Sunčica Grego, Ana Bakija, Lucija Brautović, Barbara Ćorak, Nina Zvone- Kvarteti, 5. i 6. razred osnovne glazbene škole Umjetničke škole Luke Sorkočevića Dubrovnik, mentorica Đive Kušelj.