Završna baletna večer
Autor: Marina Kljunak Čuikin, 31. 5. 2017.

Sinoć je održana završna baletna večer u sklopu Dana škole a komentar iz Dubrovačkog vjesnika novinara Željka Tutnjevića prenosimo u cijelosti:

Točno sat i pol nakon otvaranja završne izložbe maturanata Slikarsko-dizajnerskog odjela Umjetničke škole Luke Sorkočevića, na velikoj pozornici Kazališta Marina Držića zavladala je elegancija. Naime, učenici Baletnog odjela škole kroz 17 su točaka pokazali ljepotu baleta i plodove svoga rada.
Na kraju su se učenicama na pozornici pridružile i njihove nastavnice te je nakon što se zatvorio zastor, na jednoj strani ostala razdragana publika, ponosni roditelji, rodbina i prijatelji, a s druge strane još sretniji učenici i njihove nastavnice. Upravo tako pozitivnom i kreativnom energijom završili su ovogodišnji "Dani Umjetničke škole".

Tako su nastupili:
4. razred Osnovne baletne škole
Lea Daković, Petra Macan, Matiana Matana, Mirta Nikolić, Karmen Obuljen, Lana Pustić, Nika Vlatko, Ana Vukasović, Dora Vuletić i Leonarda Zorić pod mentorstvom nastavnice Alide Vuković

3. razred Osnovne baletne škole
Iris Brailo, Ana Brnadić, Monika Čuikin, Donatella Ivulić, Patricia Kajinić, Nika Marušić i Orsula Soko pod mentorstvom nastavnice Ane Gavrilica

2. razred Osnovne baletne škole
Laura Babić, Orlando Bratičević, Petra Dedić, Tonka Fragić, Luna Ivičević Bakulić, Leeloo Jerinić, Anđela Savić, Maria Sorić, Nikolina Šilje, Nika Vidojević, Mia Marija Žegura pod mentorstvom nastavnice Tee Prkačin te Selma Efendić pod mentorstvom nastavnice Tanje Smajić (Srednja muzička škola Sarajevo)

1. razred Osnovne baletne škole
Katija Bogdanović, Nina Bokić, Viktorija Bratičević, Klara Brčić, Klara Jerinić, Pia Majer, Iva Margaretić, Petra Orepić, Mira Papović, Brigita Soldo i Paula Stanković pod mentorstvom nastavnice Gousel Galioulline.

Prvi pripremni baletni razred
Karmen Bajević, Sara Begić, Laura Carević, Bruna Di Ceglie, Sarah Dilberović, Mia Gečević, Luči Jeić, Ana Kovačić, Nika Obradović, Mia Pasqualicchio, Nika Pozniak, Gabriela Šutalo, Lana Tupanjac i Dora Vieclić pod mentorstvom nastavnice Zrinke Japunčić

Pripremni baletni razred
Klara Bačić, Ana Paula Bokić, Mara Bulaš, Lara Di Leo, Đive Đurović, Rita Erak, Lea Lujak, Sofia Papović, Mara Prkačin Nea Rilović pod mentorstvom nastavnice Zrinke Japunčić.

Fotografije možete pogledati u FOTO-galeriji.(Željko Tutnjević, Marina Kljunak Čuikin)