Coppelia
Autor: Marina Kljunak Čuikin, 29. 5. 2018.

U subotu je izvedena premijera baletne predstave "Coppelia" Lea Delibesa u Kazalištu Marina Držića. Radi se o koprodukciji Umjetničke škole i Kazališta M.Držića. U predstavi je sudjelovalo šezdesetak učenika Baletnog odjela UŠLS-a u dobi od 7 do 14 godina uz potporu glumca i člana ansambla KMD-a, Edija Jerteca. Autorski tim (koreografija i režija) čine: Gousel Galioillina, Zrinka Japunčić, Doris Pavleković, Tea Prkačin i Alida Vuković.

- "Uvijek smo imali završnu produkciju u Kazalištu. Ove godine smo htjeli nešto drugačije. "Coppelia" je jedan od najizvođenijih baleta i nosi određenu težinu, a mi radimo s djecom jer za sad u Dubrovniku imamo samo nižu baletnu školu. U projekt je uključeno šezdesetak djece. Ovim  putem zahvaljujem svim profesoricama koje su odvajale slobodno vrijeme jer se sva koreografija, satovi, uvježbavanja subotom, nedjeljom i u sva moguća doba su se odrađivali  mimo nastavnog plana i programa" - pojašnjava nastavnica pripremnih razreda Japunčić i zahvaljuje KMD-u i ravnatelju Anti Vlahiniću, kao i Ediju Jertecu koji je prihvatio ulogu doktora Coppeliusa. Scenografkinja je Anamarija Obradović, kostimografkinja Renata Sekulović, prilagodbu glazbe priredio je Viktor Lenert, dizajn svjetla Silvio Giron, narator je Sebastijan Vukosavić a inspicijentica je Anita Bubalo. Dubrovačka publika će imat priliku pogledati "Coppeliu" 14. i 18.lipnja.

Tekst i fotografije (Dubrovački vjesnik: Željko Tutnjević).

Fotografije pogledajte u FOTO-galeriji.