U POKRETU -Završna izložba učenika 3.razreda Slikarskog odjela UŠLS
Autor: Marina Kljunak Čuikin, 6. 6. 2018.

Sinoć je u Galeriji mladih u ulici Marojice Kaboge otvorena izložba učenika 3.razreda Slikarskog odjela pod nazivom U pokretu. Dio komentara iz kataloga prof.Ivane Selmani, mentorice učenika, prenosimo u cijelosti:

"Učenici našeg odjela i ove godine zaokružuju proces obrazovanja izložbom na kojo nam prestavljaju jednu crticu iz vlastite školske svakodnevice. Poticaj ovom radu bio je njihov piut od Grada, preko Pila do prostorija slikarskog odjela u kompleksu "Stare bolnice", gdje zaokružuju svoj nastavni dan.

Spontano, svojim mobitelima fotografirajući neznance u koraku, ne birajući između domaćih i stranih, pojddinaca i grupa, bilježili su trenutke vremena na fotografijama oslobođenima osobnog doživljaja i autorskog pečata. Jer ono što je ostalo kao pravi sliakrski izazov bio je njihov pokušaj da na velikim formatima natron papira (100x130 cm), slikajući tehnikom tempere sačuvaju pokret, ili preciznije slutnju pokreta sa svojih fotografskih predložaka. Ove djeliće zaustavljenog vremena učenici vrlo vješto iznova "pokreću" odabirom kompozicije, potezom kista, individulanim načinom izražavanja bojom, donosima svjetla i sjene.

Sačuvani pokreti prava su "alkemija" ovih slika koje svjedoče da naši učenici: Franka Erceg, Nicolle Fernandez, Marija Kalinić, Antonela Knežević, Petra Marić, Marijana Murati, Ivona Raič, Mara Šačić, Tara Šipčić, Ernest Vierda, rea Vukosavić i Marija Zvrko polagano zriju u pogledu vlastita umjetničkog izraza".

Čestitamo učenicima i njihovoj mentorici Ivani Selmani.

Fotografije radova i otovorenje izložbe možete pogledati u FOTO-galeriji.