« Kolovoz 2024 »

Prof. Davor Lucianović -odlazak u mirovinu
Autor: Marina Kljunak Čuikin, 19. 8. 2024.

Na zadnjoj sjednici u 7.mj. pozdravili smo pred odlazak u mirovinu našega profesora i kolegu prof. Davora Lucianovića koji je cijeli svoj radni vijek proveo u našoj školi. Jedan je od idejnih začetnika i osnivača Slikarskog odjela škole čiju smo 30-tu obljetnicu ove godine proslavili. Prof. Davor se prigodnim govorom oprostio i zahvalio svima rekavši: "Navikao sam držati govore u školi,na raznim događanjima otvorenjima izložbi jer sam dugo vremena bio voditelj Galerije mladih, pa nisam mogao ostati ispod svog standarda. Zahvalio bih se najprije svojim kolegama prof.Luku Piplici i Maru Krili s kojima sam proveo najviše vremena.Ove godine sam na maturalnoj zabavi dobio od učenika lentu za najbrže održani sat. jer sam radio kao zamjena i iz mirovine.

Zahvalio bih se svim ravnateljima kojih je bilo 9, počevši od V.Brnadića-ideja o odjelu, F.Matušiću-priprema za posao, A.Skaramuci - koji me zaposlio, F.Krasovcu-za pročelništvo, M.Krili-za rješavanje kriznih situacija, V.Firstu-za najteži dio - problem prostora, Dž.Brčiću - za riješeni problem prostora, S.Begiću-za čijeg mandata smo svi s odjela napredovali u mentore i savjentike, D.Čaglju-za priliku da radim i u mirovini i konačno da bude čuveni br 10. I.Lenertu administratoru i tzv. ravnatelju iz sjene. Zhvalio bih se i drugim odjelima škole s kojima nismo imali direktan kontakt, ali smo kad je trebalo od njih imali podršku. Savjet mlađima: rođeni ste u drugom vremenu, živite u drugom vremenu i ne slušajte nas starije. Osjećam istovremeno radost zbog slobode i tugu što se opraštam s jednim razdobljem svog života".
Prof. Davoru su uručeni prigodni pokloni, a ravnatelj mu je zaželio sve najbolje u daljnjem životu.