Lista linkova je prazna
Otvaranje školske galerije " Galerija mladih " - Dani Umjetničke škole Luke Sorkočevića Dubrovnik - 2011.

Prvi put, Slikarsko dizajnerski odjel Umjetničke škole Luke Sorkočevića Dubrovnik s izložbom maturalnih radova svojih učenika otvorenoj 23. svibnja, predstavlja se u svom prostoru, Galeriji mladih, u prostoru u kojemu nisu gosti.  U pravi čas, simboličke naznake, jer ovo je godina punoljetstva Slikarsko - dizajnerskog odjela, njegov 18.-i rođendan. Otvaranjem izložbe svečano je obilježen početak rada galerije u Ulici Marojice Kaboge, a rezultat je ostvarene inicijative Zaklade ''Blaga djela'' posebice čelnika Zaklade Nikole Obuljena i Joška Radice koji su, uočivši nedostatak prostora namijenjenih mladima Grada ponudili suradnju.

Najnovija generacija  koji su izradili radove  pod mentorstvom profesora Luka Piplice izložili su maturanti Luka Čivljak, Matea Milat, Jelena Njeguš, Željko Ogresta, Ivana Roso, Mark Sherri, Anita Trojanović, Ivana Vico i Robert Žarak. Treba naglasiti da izloženi radovi, kako je i naglasio Luko Piplica, '' ilustriraju stečena znanja i vještine u rasponu od elementarnih crtačkih tehnika preko slikarstva i fotografije do videa i kompjutorske grafike i animacije''.

Na svečanosti otvaranja riječi pohvale učenicima i zahvale darodavcima uputili su Davor Lucianović, pročelnik Slikarsko dizajnerskog odjela, ravnatelj Umjetničke škole Dživo Brčić, te Luko Piplica koji je otvorio izložbu. Svoj doprinos svečanosti dali su glazbenim nastupom mladi glazbenici učenici Umjetničke škole. Iskazujući zadovoljstvo ostvarenim, u ime Zaklade ''Blaga djela'' Nikola Obuljen  nije propustio naglasiti vrijednu skrb Naklade za dubrovačku mladež koja se iskazuje sada kroz 72 stipendije darovitim studentima slabijeg imovnog stanja, uz dodatno nagrađivanje najboljih, s novčanim iznosom od preko milijuna kuna. Ustupajući  galerijski prostor, Zaklada se iskazala dodatno, dajući ga na korištenje bez naknade, uz to, financirala je posebnu rasvjetu te će snositi troškove režija. Inače, okosnica programa galerije je prezentacija likovnog stvaralaštva sadašnjih i bivših učenika škole, ali i djece ostalih uzrasta.

Predviđene su i razmjene izložbi sa srodnim školama izvan Dubrovnika i održavanje likovnih i glazbenih radionica. Škola je imenovala Vijeće za programske sadržaje koje čine profesori Maro Krile, Ante Skaramuca i Davor Lucianović.

Izložbe

IZLOŽBA RADOVA UČENIKA 2. RAZREDA

Radovima učenika drugog razreda Slikarsko-dizajnerskog odjela Umjetničke škole Luke Sorkočevića otvorena je izložba 6. lipnja  u Galeriji mladih (Marojice Kaboge 6) koja se može posjetiti  do 12. lipnja. Prva skupna učenička izložba  nastala je pod mentorstvom profesorice Ivane Selmani, a njome su svoje radove predstavili: Antun Franulović, Klara Knego, Anita Matić, Petra Mirošević, Marija Pavlović, Ivana Serdarević, Doris Soko i Josipa Šare. Tema radova je autoportret izrađen prema fotografskom predlošku, većinom u tehnici tempere na platnu. Izloženo je i nekoliko crtačkih studija izvedenih u tehnikama ugljena i flomastera na papiru nastalih u okviru redovnog plana i programa predmeta crtanje i slikanje te slikarskih tehnika. Iako dob mladih izlagača ne prelazi 16 godina, njihov slikarski senzibilitet i izražaj odaju mnogo veću zrelost u pristupu i ostvarenju – naglasio je Davor Lucianović, pročelnik Slikarsko-dizajnerskog odjela Umjetničke škole Luke Sorkočevića.