« Svibanj 2024 »

Evropski ravnatelji sudionici konferencije ESHA u posjetu školi
Autor: Marina Kljunak Čuikin, 30. 10. 2023.

European School Heads Association i Udruge hrvatskih ravnatelja srednjih škola, održali su bienalnu  ESHA konferenciju u našem Gradu od 25. do 27. listopada 2023.

ESHA konferencije održavaju se svake dvije godine izvrsna su prilika za učenje, razmjenu iskustava, kolegijalnu podršku, međusobno umrežavanje i izgradnju novih profesionalnih suradnji, partnerstava i prijateljstava. To je bio cilj i ove bienalne ESHA konferencije, Dubrovnik 2023., koja uz posebna predavanja i radionice svim sudionicima nudila posjet odgojno-obrazovnim ustanovama u gradu Dubrovniku te razgovor s ravnateljima dječjih vrtića, osnovnih škola, srednjih škola školama, strukovnim školama, umjetničkim školama i studentskim domovima uz mogućnost upoznavanja kulturne i prirodne baštine dubrovačkog kraja.

Tema konverencije je "Voditelji škola koji čine razliku"

Ravnatelji evropskih zemalja i to Lukxsembourg, Finska, Bugarska, Nizozemska, Slovenia,Island, Njemačka njih ukupno 14 posjetili su našu školu u četvrtak ujutro gdje ih je dočekao ravnatelj Dario Čagalj, prof. proveo ih kroz školu i upoznao s prostorom. Struč.surad.mentorica Marina Kljunak Čuikin održala im je malo predavanje uz power point prezentaciju o školi aktivnostima, ustroju, načinu rada i pokazala promotivni film o našem Gradu školi i državi.Mali glazbeni intermezzo upriličio im je duo naše učenice Mia Klinac -klavir i Iva Nodilo -violoncello koje su odsvirale F.Chopin:Sonata op.65 -Largo i D.Shostakovich: Sonata op.40 -Allegro.

Priređen im je i mali coffee break u đardinu škole uz tradicionlane slastice našeg kraja, broštualne  mijendule, arancine i mufine od rogača.