Ovacije za božićni koncert naših učenika
Autor: DŽIVO BRČIĆ, 19. 12. 2014.

Sinoć je održan Božićni koncert učenika srednje umjetničke škole Luke Sorkočevića u saloči Ljetnikovca Bunić Kaboga uz ovacije publike. Na koncertu su nastupali i učenici koji su osvojili brojne nagrade na nedavno održanom natjecanju komorne glazbe u Opatiji: Patricija Ćorak, Jakov Sekula, Vesna Palčok, Ana Kačić Barišić, Magdalena Kačić Barišić, Martina Vuletić, Nikolina Raguž, Nina Zvone i Tereza Čabrilo.

Božićna večer u Kabogi  započela je nastupom Mješovitog zbora Umjetničke škole Luke Sorkočevića pod dirigentskom palicom prof. Maje Marušić, koji je izveo prigodne božićne pjesme:  Slava Bogu na visini /Ćorak/, Gesu Bambino e nato /Pietro Mussini/, Gospel train / Tradicionalna/, O nata lux /Andrea Angelli/.

Uslijedio je nastup Simfonijskog orkestra Umjetničke škole Luke Sorkočevića uz dirigenta prof. Slobodana Begića, te učenike soliste Lauru Hladilo, Saru Žuvela i Mariju Kristinu Tomić.
Publika je posebno uživala u programu orkestra, koji je odsvirao: Božićni Concerto grosso /A. Corelli, orkestracija S. Begić/; Cantate Domino /I.Lukačić, orkestracija S. Begić/;  Simfoniju br.3 /L. Sorkočević /; Ariju iz opere Figarov pir /W.A. Mozart/, Ave Mariu /W.A. Mozart /. Večer je završila izvedbom Era s onoga svijeta - završnim kolom /J. Gotovac, aranžman S. Begić/, koji je publiku digao na noge.

Na izvrsnom koncertu uživala je publika, posebno mame i tate učenika, koji su danima marljivo vježbali uz prof. Marušić i  prof. Begića, kako bi Božićni koncert u ovom jedinstvenom ljetnikovcu iz 16. stoljeća ostao nezaboravna uspomena svim prisutnim, koji su došli podržati svoje najmlađe.