Male balerine oduševile publiku u Kazalištu!
Autor: DŽIVO BRČIĆ, 11. 6. 2015.

Srijeda navečer u Kazalištu Marina Držića protekla je u znaku naših malih balerina i baletana. Baletna večer polaznika Baletnog odjela Umjetničke škole Luke Sorkočevića označila je krunu cjelogodišnjeg rada djece i njihovih nastavnica i korepetitora.

Na programu se, kako je i najavljeno, našlo ‘svega pomalo’. Radi se o kolažu različitih scenskih izvedbi, a gosti iz Sarajeva, učenice Baletnog odjela OMŠ ‘Mladena Pozajića’, otplesali su ‘Cvrčak’ iz baleta ‘Mali maslačak’, te ‘Pas de Trois’ iz ‘Labuđeg jezera’.
Učenice 2., 3. i 4. razreda s Orkestrom srednje škole izvele su i završno kolo iz opere ‘Ero s onoga svijeta’. Dirigirao je prof. Slobodan Begić, a koreograf je Mario Kristić iz FA Linđo.

Evo tko je sve nastupio:
4. razred osnovne baletne škole: nast. Tea Prkačin: Ani Bratoš, Iva Brzica, Lea Hvar, Dora Ivičević Bakulić, Petra Tirena Nagy, Ana Radibratović, Tara Šipčić, Dora Škarica.
3. razred osnovne baletne škole: nast. Gousel Galioullina: Paula Bukvić, Francesca Gončin, Laura Ivandić, Erika Marušić, Rafaela Šilje, Jelena Vidojević, Ema Zubović.
2. razred osnovne baletne škole: nast. Alida Vuković: Lea Daković, Petra Macan, Matiana Matana, Mirta Nikolić, Karmen Obuljen, Lana Pustić, Ana Vidojević, Nika Vlatko, Ana Vukasović, Dora Vuletić, Leonarda Zorić.
1. razred osnovne baletne škole: nast. Ana Gavrilica: Marija Baselli, Katarina Bonić, Iris Brailo, Ana Brnadić, Monika Čuikin, Josipa Habjan, Donatella Ivulić, Patricia Kajinić, Nika Marušić, Orsula Soko.
PRVI PRIPREMNI BALETNI RAZRED: nast. Zrinka Japunčić:
Orlando Bratičević, Petra Dedić, Tonka Fragić, Luna Ivičević Bakulić, Leeloo Jerinić, Nikoleta Pržić, Anđela Savić, Maria Sorić, Nikolina Šilje, Nika Vidojević, Mia Marija Žegura.
PRIPREMNI BALETNI RAZRED: nast. Zrinka Japunčić:
Viktorija Bratičević, Klara Brčić, Karmen Marija Đurić, Branka Laura Gončin, Iva Margaretić, Petra Orepić, Mira Papović, Paula Stanković, Mihaela Šegedin.

ČESTITAMO SVIM UČENICAMA I UČENICIMA KAO I NJIHOVIM MENTORIMA NA IZVRSNOJ BALETNOJ PREDSTAVI!

smileywinklaugh

Fotografije možete pogledati na poveznici Foto-galerija u albumu "Dani UŠLS-a"